iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Akıllı telefon pazarındaki lider isimlerden biri olan Apple, önümüzdeki süreçte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Büyük bir aksilik olmazsa yeni iPhone modellerinin Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Eylül tarihinde tanıtılacak olan iPhone 15’ler çıkana kadar en güncel iPhone modelleri ise iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max.

Hali hazırda iPhone 14’ün ülkemizdeki başlangıç fiyatı 32 bin TL seviyelerinde. iPhone 14 Pro almak istediğinizde ise ödemeniz gereken tutar 42 bin TL’yi buluyor. Peki önümüzdeki süreçte bu fiyatlar nasıl şekillenecek? Lafı uzatmadan müjdeyi verelim. iPhone modellerinin ülkemizdeki fiyatı yüzde 50 düşecek!

iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Bilindiği üzere mevcut Cumhurbaşkanı’nın en büyük seçim vaatlerinden bir tanesi de üniversiteli gençlere bir defaya mahsus olmak üzere akıllı telefon ve bilgisayarı vergisiz bir şekilde satın alma hakkı verecek olmasıydı.

Hali hazırda bir iPhone modelinde vergileri çıkardığınız zaman ücreti neredeyse yarı yarıya düşüyor. Bunu biz söylemiyoruz. Direkt olarak Apple’ın sitesinde satın alma kısmına girdiğiniz zaman vergiler hariç fiyatın, satış fiyatının neredeyse yarısı olduğunu görebiliyorsunuz.

Muhtemelen 2 hafta gerçekleşecek olan 2. Tur seçimlerinden sonra, okulların açılmasına yakın bir zamanda bu vaat yerine getirilecektir. O dönemde yeni çıkan iPhone modelini yarı fiyatına almak da mümkün olacak.