iPhone alacaklar sakın acele etmeyin! Fiyatlar yarı yarıya düşecek, hem de Türkiye’de! İşte tarih!

Apple son 1 hafta içerisinde Türkiye fiyatlarında üst üste 2 defa zam yaptı. İlk zam Vision Pro ve yeni OS sürümlerinin tanıtıldığı etkinliğin hemen sonrasında geldi. Açıkçası bu zam zaten bekleniyordu. Dolayısıyla çok fazla şaşırmadık.

Fakat bu zammın üzerinden henüz 3 gün geçmişken ve herkes artık bu fiyatlara iPhone alınmaz derken bir zam daha geldi. Dürüst olmamız gerekirse bu zammı kimse beklemiyordu. Tamam, son birkaç günde döviz kurlarında beklenmedik ani yükselişler gerçekleşti. Aylardır 18 TL seviyelerinde seyreden dolar bir anda 23 bin TL seviyelerine çıktı. Fakat kimse Apple’ın bu kur artışına bu kadar hızlı bir şekilde refleks göstermesini beklemiyordu.

iPhone alacaklar sakın acele etmeyin! Fiyatlar yarı yarıya düşecek, hem de Türkiye’de! İşte tarih!

Fakat bu fiyat artışları moralinizi çok bozmasın. Çünkü önümüzde büyük bir fırsat bulunuyor. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en önemli seçim vaatlerinden birisi de üniversite okuyan gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar sözüydü. Bu söz göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde iPhone fiyatının vergisiz bir şekilde neredeyse yarı fiyatına satılacağını söyleyebiliriz.

Kulislere göre Erdoğan bu sözünü yeni dönem başlamadan gerçekleştirmiş olacak. Genel kanı ise Eylül ayının hemen başında bu uygulamanın yürürlüğe gireceği yönünde. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.