iPhone 15’in Yeni Renk Seçenekleri Sızdırıldı: Kızıl ve Nane Yeşili iPhone’lar Geliyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 15 serisi telefonlarla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şirketin, yeni akıllı telefonlarda yeni renk seçenekleri sunmaya başlayacağı sav edildi. Benzer savlar geçmişte de lisana getirilmişti.

Geçmişte de dile getirildiği gibi; iPhone 15 Pro’da kızıl renk kullanılacağı tez ediliyor. Bu renk seçeneği, iPhone 15 Pro Max’te de karşımıza çıkacak. Lakin iPhone 15 ile iPhone 15 Plus’ta bu renk seçenekleri mevcut olmayacak.

iPhone 15 Pro’daki renk, muhtemelen bu türlü görünecek:

Aslına bakacak olursak Apple, kimi iPhone modellerinde kırmızı rengi aslında tercih ediyor. Lakin “(PRODUCT)RED” olarak isimlendirilen bu varyant ile iPhone 15 Pro’da bulunacağı söylenen kırmızı tıpkı olmayacak. Kaynaklara nazaran koyu, kan kırmızı renginde iPhone’lar gelecek.

iPhone 15 ile Plus modelde ise nane yeşili renginden bahsediliyor!

İddialara nazaran Apple, iPhone 15 ile iPhone 15 Plus’ta ise nane yeşili rengini tercih edecek. Ancak burada baş karıştıran bir konu var. Nane yahut mint yeşili rengi, bazen mavi üzere görünebiliyor. Bu bağlamda; geçenlerde de turkuaz renkli iPhone 15’in yolda olduğu tezleri gündeme geldi. Kaynakların kast ettikleri rengin yeşil olan nane yeşili mi yoksa maviye çalan nane yeşili mi olduğu muhakkak değil. Bu ortada; Apple’ın iPhone 11 ve iPhone 12’de yeşil renk seçeneği sunduğunu hatırlatalım.

Apple’ın iPhone 15 serisiyle ilgili planlarını eylül ayında gerçekleştirmesini beklediğimiz lansmanda net olarak göreceğiz. Fakat daha öncesi için söyleyebileceğimiz net bir şey yok.