Instagram’ın bu özelliğini çok seveceksiniz!

Sosyal medya devi Instagram, sessiz sedasız bir güncelleme ile taşınabilir uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Bu özellik, kullanıcıların hesaplarında yaptıkları tüm paylaşımları bulut depolama platformlarına aktarma imkanı sunuyor. Artık kullanıcılar, geçmişte yaptıkları her gönderi ve kıssa üzere içerikleri Google Fotoğraflar üzere hizmetlere kolay kolay taşıyabilecek.

Bu yeni özellik, Instagram’ın kullanıcıların datalarını yönetme ve paylaşımlarını yedekleme konusunda daha fazla esneklik sağlama gayesini yansıtıyor. Beşerler toplumsal medya hesaplarında yıllar boyunca biriktirdikleri fotoğrafların, görüntülerin ve öykülerin inançlı bir formda saklanmasını istiyor. Bu nedenle, Instagram kullanıcıları için bulut depolama hizmetlerine aktarma seçeneğinin sunulması hayli değerli bir adım olarak bedellendiriliyor.

Instagram’ın bu özelliğini çok seveceksiniz!

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Instagram hesaplarındaki içeriği seçerek, süratli ve kolay bir halde Google Fotoğraflar üzere desteklenen bir bulut depolama platformuna aktarabilecekler. Böylelikle, kullanıcılar Instagram’daki içeriklerini farklı bir platformda da saklayabilecek ve paylaşımlarını inançta tutabilecekler.

Bu güncelleme, Instagram kullanıcıları ortasında büyük bir memnuniyet yaratmış durumda. Bilgilerini yönetmek ve inançta tutmak isteyen kullanıcılar, bu özelliği büyük bir kolaylık olarak görüyorlar. Ayrıyeten platformun bu hareketi, bilgi portabilitesi konusunda başka toplumsal medya platformlarının daha fazla adım atmasını teşvik edebilir.