Huawei tanınan tablet modeline yeni bir renk alternatifi daha ekledi

Huawei, bu yılın Mayıs ayında MatePad Air’i resmi olarak piyasaya sürmüştü. Artık şirket, MatePad Air’in yeni bir Yeşil Sürümünü tanıttı ve bu sürüm Çin’de birinci satışa sunuldu. Birinci fiyatı 3.199 yuan (441 dolar) olan tablet, birinci satış indirimi olarak 200 yuan (27 dolar) indirimle birlikte son fiyatı 2.999 yuan (413 dolar) oldu.

Huawei’nin yeni Yeşil Sürümü MatePad Air, sanayi başkanı özelliklerle donatılmış şık bir dizayna sahip. Görünümü, fiber optik kaplama transfer sinema matlaştırma süreci ve nano-gümüş mürekkep içeriyor. Art kamera modülü, cihanın yıldız halkasından ilham alarak kendine mahsus ve tanınabilir bir görünüm kazanmış. Başlangıçta dört renk: Obsidyen Siyahı, Yunjin Beyazı, Yıldızlı Mavi ve Tüy Moru ile sunulan tabletin, yeni tanıtılan beşinci renk olan “Yeşil Sürümü”, ferahlatıcı bir yeşil ton ekliyor.

Huawei tanınan tablet modeline yeni bir renk alternatifi daha ekledi

Huawei MatePad Air, 11.5 inç genişliğinde bir ekrana sahip ve 3:2 en-boy oranına sahip. Bu tabletin ekran-kasa oranı yüzde 87’ye kadar çıkıyor. MatePad Air, 2.8K çözünürlüğü destekliyor ve adaptif yenileme suratı teknolojisi kullanıcılarına harika bir görsel tecrübe sunuyor. Bu tablet, azamî 144Hz ekran yenileme suratını destekleyen birinci Huawei tableti olmasıyla öne çıkıyor ve HDR Vivid profesyonel sertifikasını alıyor.

MatePad Air‘in en kıymetli özelliklerinden biri mahallî PC düzeyinde uygulamaları desteklemesidir. Bu, özel bir CAJ Viewer tarayıcısının dahil edilmesiyle kullanıcılara sağlanıyor. Kullanıcılar, bu tarayıcıya direkt erişebilir ve indirilen CAJ belgelerini görüntüleyebilir, bu da üretkenliği ve kullanım kolaylığını artırır.

Tablet, Snapdragon 888 yonga seti, 8GB/12GB RAM ve 128GB/512GB depolama seçenekleriyle donatılmıştır. 8 MP ön kamera, 13 MP art kamera, dört hoparlör ve dört mikrofon bu tabletin özelliklerini tamamlıyor.