Huawei, Qualcomm’dan 5G yonga seti alıyor tezleri ortalığı karıştırdı

Qualcomm’un Huawei’ye tekrar 5G yonga seti tedariki sağladığına dair son devirde çıkan söylentilere karşı, Huawei’nin İcra Yöneticisi ve Tüketici İş Kümesi CEO’su Yu Chengdong, tezlerin temelsiz olduğunu vurgulayarak ret etti. 5G konusunun başka bir tartışma konusu olabileceği belirtilse de, Huawei’nin akıllı telefon dalındaki toparlanma gayretleri hala devam ediyor.

Endüstri içerisinden alınan bilgilere dayanarak, 2023 yılı için akıllı telefon sevkiyat amacını 30 milyon ünite olarak belirleyen Huawei, bu gayesi 40 milyon üniteye yükseltti. Bu olumlu revizyon, şirketin P60 serisi ve Mate X3 akıllı telefonlarındaki umut verici görünümün bir yansıması olarak gösteriliyor. Huawei’nin tedarik zincirinde gözlemlenen güzelleşmeler de bu müspet yaklaşımı dayanaklar nitelikte.

Huawei, Qualcomm’dan 5G yonga seti alıyor argümanları ortalığı karıştırdı

Bu süreçte, Huawei’nin Mate 60 serisini de piyasaya sürme mümkünlüğü bulunuyor. Geçtiğimiz yıl bir dizi yeni aygıtın tanıtımını gerçekleştiren Huawei, Mate 60 serisinin yakında tanıtılacağına dair sinyaller veriyor.

Kısa bir müddet evvel, bir duyumcu Huawei Mate 60 Pro’nun konsept imgesini paylaştı. Bu manzara, evvelki model Mate 40 Pro ile kimi benzerlikler gösteriyor. Lakin, bu imgenin Mate 60 Pro’nun son dizaynını temsil etmediği ve yalnızca bir referans olarak alınması gerektiği belirtildi.

Ayrıca, The Wall Street Journal’ın aktardığı bir habere nazaran, Amerika Birleşik Devletleri, Çin’e yönelik ihracat denetim muafiyet mühletini uzatmayı planlıyor. Bu durum, Güney Kore ve Tayvan’daki yonga seti şirketleri için olumlu bir haber olabilir, zira bu karar, onların Çin’deki operasyonlarını sürdürürken yerli yonga seti üretim dalına katkı sağlama fırsatı veriyor.