Huawei P60 Pro, kamera performansıyla rakiplerini yıktı geçti

Huawei P60 Pro, benzersiz kamera performansı ile küresel piyasada başarılı bir lansman yaptı. Rakipleri Oppo Find X6 Pro ve Honor Magic 5 Pro’yu geride bırakarak DxOMark kamera performansı testinde birinci sıraya yerleşti. DxOMark puanlama sistemine göre, Huawei P60 Pro fotoğraflar için 159 puan, bokeh çekimleri için 80 puan ve önizlemeler için 75 puan aldı. Ayrıca zoom için 158, video için 147 puan elde ederek, kamera telefonu olarak olağanüstü bir çok yönlülük sergiledi.

Huawei P60 Pro‘nun kamerasının birçok avantajı var. Özellikle düşük ışık koşullarında mükemmel bir performans sergiler. Kamera ayrıca doğru ten renkleri ve samimi anları yakalayarak arkadaş ve aile fotoğraflarında da etkileyici sonuçlar verir. Değişken diyafram açıklığı sayesinde, grup fotoğraflarında herkes geniş alan derinliğine sahip olduğundan net kalır. Kamera, tüm yakınlaştırma aralıklarında yüksek bir detay düzeyi sağlar ve özellikle telefoto lensi ile makro modunda olağanüstü performans gösterir.

Huawei P60 Pro, kamera performansıyla rakiplerini yıktı geçti

Üçlü bir kamera kurulumuna sahip olan Huawei P60 Pro, 48 MP ultra aydınlatma kamerası, değişken diyafram açıklığı f1.4 ila f4.0 ve OIS, 13 MP ultra geniş açı kamerası f2.2 diyafram açıklığı ve 48 MP ultra aydınlatma telefoto kamerası f2.1 diyafram açıklığı ve OIS içerir. Kamera kurulumu, XMAGE tabanlı görüntüleme sistemi ve algoritmasını kullanarak renk doğruluğunu artırır ve daha parlak görüntüler sunar.

Huawei P60 Pro‘nun açık hava ve kapalı mekan ayarları, düşük ışık koşulları ve rahat arkadaş ve aile fotoğrafçılığı dahil olmak üzere birçok senaryoda sıkı testlere tabi tutuldu. Açık hava çekimleri için 171 puan, kapalı mekan fotoğrafçılığı için 159 puan, düşük ışık durumları için 132 puan ve arkadaş ve aile fotoğrafçılığı için olağanüstü 146 puan aldı.

Huawei P60 Pro, benzersiz kamera performansının yanı sıra, diğer özellikleriyle de dikkat çekiyor. Telefon, yüksek kaliteli bir OLED ekran, güçlü bir işlemci ve hızlı şarj özelliklerine sahip. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde, Huawei P60 Pro‘nun kullanıcılarına rakipsiz bir deneyim sunacağı açıktır.