Huawei Mate 60 serisi gümbür gümbür geliyor

Huawei, yeni kuşak Mate serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor üzere görünüyor. Şirketin Mate 60 serisi üzerinde çalıştığına dair belirtiler giderek artıyor.

Son duyumlar, Huawei’nin tedarik zinciri içerisinden elde edildi. Bu bilgilere nazaran, şirket yeni kuşak amiral gemisi serisinin üretimi için gerekli bileşenlerin tedarikini sağlamaya başlamış durumda. Bu, Mate 60 serisinin yakın bir vakit içerisinde duyurulabileceği manasına geliyor. Huawei bu yılın başında P60 serisi amiral gemisi telefonlarını duyurmuştu. Bu durumda, şayet Mate 60 serisi yakın bir vakit içerisinde piyasaya sürülecek olursa, Huawei’nin klasik çift amiral gemisi lansman döngüsüne geri döndüğünü görebiliriz.

Huawei Mate 60 serisi gümbür gümbür geliyor

Bu raporların doğruluğu kabul edilirse, Mate 60 serisinin bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat, Mate 60’ın özellikleri konusunda daha fazla ayrıntı şimdi açıklanmış değil. Bir varsayım olarak, Mate 60’ın Qualcomm Snapdragon 8+ serisi bir yonga setiyle gelmesi bekleniyor. Lakin bu yonga seti, 5G modem özelliği taşımayacak ve böylelikle P60 serisi üzere, sadece 4G ağlarıyla hudutlu kalacak.

P60 modeli Snapdragon 8 Gen 1 yonga setiyle donatılmışken, daha üst seviye P60 Pro ve P60 Arka varyantları, daha güçlü olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setlerini kullanıyordu. Hasebiyle, Mate 60’ın muhtemelen birebir yonga setleriyle ya da tahminen de Snapdragon 8 Gen 2 serisi bir yonga setiyle geleceği düşünülebilir. Lakin bu bilgi, şimdi doğrulanmamış bir rapora dayanıyor, bu yüzden bu hususta daha fazla güncelleme için bizi takipte kalmanızı tavsiye ediyoruz.