Huawei, art kapılardan dolaşarak yeni 5G modelini piyasaya sürecek

Huawei TD Tech, Wiko ve China Post üzere çeşitli şirketlerle işbirliği yapıyor. Bu şirketler, kendi markaları altında muhakkak Huawei telefonlarını 5G takviyeli olarak satıyorlar. Huawei’ye direkt ilişkin olmadıkları için bu firmalar yasal olarak 5G eserleri satma hakkına sahipler. Örneğin, China Post, Huawei’nin Nova serisi telefonların 5G sürümlerini piyasaya sürüyor. Kısa bir müddet evvel bir duyumcu tarafından paylaşılan bilgiye nazaran, yakın bir vakitte yeni bir model sunacaklar.

Weibo’da ‘Mr. Pengoeng is here’ ismiyle tanınan bir duyumcu, Hi Nova 11 isimli bir prototipin fotoğraflarını paylaştı. İsmini duyduğumuzda anlaşıldığı üzere, bu aygıt Huawei Nova 11’in 5G sürümü olacak. Hi Nova 11, geçen yıl piyasaya sürülen Hi Nova 10’un yerini alacak. Şimdilik, bir pro sürümünün olup olmayacağı konusunda net bir bilgi yok.

Huawei, art kapılardan dolaşarak yeni 5G modelini piyasaya sürecek

Görüntülere bakılırsa, Hi Nova 11, Huawei Nova 11 ile büyük oranda benzerlik gösterecek ama kimi farklılıklar barındıracak. Birinci olarak, 5G takviyesi sunacak ve ikinci olarak, büyük olasılıkla uydu kontağı özelliği bulunmayacak. Duyumcu ayrıyeten, aygıtın ekran müdafaası için Kunlun camı kullanmayabileceğini belirtti. Fotoğraflardan anlaşıldığı üzere, telefon en az iki renk seçeneğiyle, yani beyaz ve yeşil ile piyasaya sürülecek. Yepyeni model ise siyah ve altın dahil dört farklı renkte mevcut.

Fotoğraflardan doğrulanabilen özelliklere nazaran, Hi Nova 11, 6.88mm kalınlığında bir gövdeye, 60MP ön kamera, 50MP art kamera ve 66W süratli şarj takviyesi ile kutudan çıkacak. Evvelki Hi Nova modellerinin izlediği yolu takip ederek, bu aygıt da muhtemelen yalnızca ana karada Çin’de satışa sunulacak.