HTC’nin yeni tableti herkesi ziyadesiyle heyecanlandırıyor

Kısa bir mühlet evvel HTC’nin son yapıtı olan HTC A103 Plus’ın duyurulacağına dair duyumlar aldık. Bu yeni tablet, özellikleriyle profesyonel dünyadan öğrencilere kadar, yüksek performanslı bir aygıta muhtaçlık duyan geniş bir kitleyi amaç alıyor. Duyumlarımızdan elde ettiğimiz bilgilere nazaran, HTC A103 Plus Google GMS Sertifikasyonu’ndan geçmiş, bu durum aygıtın kapsamlı test ve değerlendirmelerden muvaffakiyetle geçtiğini belirtiyor.

Elimizdeki bilgilere nazaran, HTC A103 Plus ekonomik bir tablet seçeneği olarak konumlanıyor. Beklenen fiyatı ve özelliklerinin, hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir tablet tecrübesi arayan geniş bir tüketici kitlesi tarafından ilgi göreceği öngörülüyor.

Sertifikasyon süreci, HTC A103 Plus’ın 4G Wi-Fi’ye sahip bir tablet olacağını teyit ediyor. 10.1 inç FHD ekran ile birlikte gelerek 1200*1920 piksel çözünürlük sunacak. Yonga seti olarak MTK8768A’dan güç alacak, bu yonga seti 2.0GHz suratında çalışan dört Arm Cortex-A53 çekirdeği ve 1.5GHz suratında çalışan dört Arm Cortex-A53 çekirdeğini içeriyor. 650MHz suratında çalışan bir GPU (IMG8320) da içererek, grafik süreçleri için kâfi gücü sağlayacak.

HTC’nin yeni tableti herkesi ziyadesiyle heyecanlandırıyor

Tablet, 5MP ana kamera ve 5MP ön kamera ile gelecek. Bu ön kamera, özçekimler, yüz tanıma ve yapay zeka dayanaklı yüz kilidi üzere özelliklere sahip olacak.

HTC A103 Plus, kutudan Android 13.0 işletim sistemiyle birlikte çıkacak. 4GB RAM ve 64GB depolama alanı sunacak, MicroSD kart kullanılarak depolama alanı 256GB’a kadar genişletilebilecek. Aygıt, 6000mAh bir batarya tarafından desteklenecek. Bluetooth 5.0 ve çift bant Wi-Fi destekleyecek olan tablet, ayrıyeten OTG takviyesi ve çeşitli sensörleri içeren bir Type-C USB 2.0 portuna sahip olacak. Ayrıyeten, hassas pozisyon takibi için GPS, A-GPS ve GLONASS üzere özellikler mevcut olacak.

Sonuç olarak, HTC A103 Plus, ekonomik bir seçenek arayan tüketicilere ve işletmelere hitap edecek. Eserin tam olarak ne vakit piyasaya sürüleceği ve öbür ayrıntıları hakkında bilgi için HTC’yi bekliyoruz.