Honor’un tanıttığı yeni kulaklığa birinci reaksiyon: Ücretsiz verseydin!

Honor, geçen ay Honor 90 ve 90 Pro’nun tanıtıldığı lansman etkinliğinde X5 TWS kablosuz kulaklıklarını da sergiledi. Bu kulaklıklar, temel özelliklere ve 27 saatlik bir batarya ömrüne sahipti. Şirket, beklenmedik bir biçimde X5’le karşılaştırıldığında daha üstün özelliklere sahipken birebir vakitte daha uygun fiyatlı yeni bir kablosuz kulaklık seti duyurdu. Bu yeni kulaklıklar etkin gürültü engelleme özelliği sunuyor, bataryaları daha uzun mühlet dayanıyor ve dizaynları daha cazip görünüyor. İşte ayrıntılar.

Honor Earbuds X5s fiyatıyla dikkat çekiyor. Yeni Honor X5s kulaklıkları, faal gürültü engelleme özelliğine sahip ve ayrıyeten çevresel sesleri duymanıza imkan sağlayan bir şeffaflık moduna sahip. İstediğiniz vakit bu iki mod ortasında basitçe geçiş yapabilirsiniz. Evvelki model olan Honor X5 kulaklıklarında ANC özelliği bulunmuyordu ve çevresel gürültü engelleme özelliğiyle piyasaya sürülmüştü, lakin bu pek fonksiyonel bir özellik olarak görülmemişti.

Honor’un tanıttığı yeni kulaklığa birinci reaksiyon: Ücretsiz verseydin!

Yeni X5s modeli, kulak içi bir dizayna sahip ve 10mm şoför ünitesiyle donatılmıştır. Çift mikrofonlu ENC çağrı gürültü azaltma ve AAC yüksek çözünürlüklü kodek desteği sunuyor. Kulaklıkların içinde, ilişki için çift modlu Bluetooth 5.3 yonga seti bulunuyor ve ayrıyeten IP54 toz ve su geçirmezlik özelliğine sahip.

Honor cep telefonuna bağlandığında, yeni TWS kulaklıkları süratli eşleme için bir açılır pencere sunarak basitçe eşleşebilir. Honor Smart Space uygulaması üzerinden dokunma ve ses ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Yeni kulaklıklar, USB-C şarj portuna sahip oval bir şarj kutusuyla birlikte gelir. Tek başına kullanıldığında 9 saatlik bir pil ömrü sunar ve şarj kutusuyla birlikte toplamda 35 saatlik bir pil ömrü sağlar.

Fiyatına gelecek olursak, Honor X5s kulaklıklar şu anda Jingdong’da 119 yuan (~16 dolar) fiyatla satılıyor. Bu fiyat, etkin gürültü engelleme özelliği sunan bir kulaklık seti için epeyce rekabetçi. Hatta, Honor X5 kulaklıklarının başlangıçta Çin’de 299 yuan (~40 dolar) fiyat etiketiyle satıldığı düşünüldüğünde, durum bir oldukça ilginçleşiyor.