HONOR’un 108 MP Matris Kameralı X50’nin Tanıtım Tarihi Belirli Oldu

Birçok kişi hala bilmese de Huawei’den ayrılan ve kendi kendine büyük ivme yakalayan HONOR’un bir sonraki amiral gemisi X50’nin resmen tanıtılacağı tarih duyuruldu. HONOR X50’nin tanıtılacağı aktiflik için HONOR, ’10 yılın zirvesindeyiz’ sloganını kullanıyor.

Çin’in en büyük medya araçlarından biri olan Weibo’da yazısını paylaşan HONOR, “HONOR X serisinin on yıllık doruğu HONOR X50, kesimde çığır açan bir dizi yeni kalite standardı getirdi ve kalite yükseltmeye devam etti” formunda demeçte bulundu.

En değerlisi ise HONOR X50’nin yapay zekâ dayanaklı Matris Kamerasıyla gelmesi

HONOR X50’nin kamera modülünde HONOR, yapay zeka dayanaklı matrisi odak noktası olarak belirlemiş. Ayrıyeten paylaşılan ayrıntılara nazaran telefonun 1/1.67 sensör ve f/1.75 diyafram açıklığına sahip 108 MP birincil kameraya sahip olduğunu biliyoruz

512 GB depolama kapasitesi, 16 GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 CPU’ya sahip olan aygıtın bir de 5.700 mAh bataryası bulunuyor. Kestirim edildiği kadarıyla HONOR X50’nin MagicOS 7.1 işletim sistemiyle kutudan çıkması bekleniyor. Son olarak, daha evvelce ortaya çıkan bilgilere nazaran HONOR X50 ayrıyeten ekrana gömülü parmak izi sensörüne ve 2652 x 1200 piksel Full HD+ çözünürlüğe sahip 6,78 inç düz AMOLED ekrana bir sahip olacak.

Bu yazıda bahsettiğimiz özelliklerin resmi olarak doğrulanmadığını belirtelim. Şu ana kadar ortaya çıkan sızıntılardan elde edilen bilgilerle en son paylaşılan afişi harmanladık. Telefonun tüm ayrıntılarını öğrenmek için tanıtım tarihi olan 5 Temmuz’u beklememiz gerekiyor.