Honor, X50 serisi için dünya deviyle paydaşlık yapmış

Honor, yeni akıllı telefonu Honor X50’yi 7 Temmuz’da tüketicilere sunmaya hazırlanıyor. Duyum hesaplarının son bilgileri, aygıtın BMW ile işbirliği yapılmış özel bir sürümü ve düz deri versiyonu üzere eşsiz sürümlerini ortaya çıkardı.

Honor X50’nin canlı bir imajı, bir duyumcu olan Wanzhai tarafından Weibo’da paylaşıldı. Görsel, telefonun hem önünde hem de gerisinde kavisli kenarlara sahip bir tasarım sunduğunu gösteriyor. Fakat dikkat çeken özellik, kamera sisteminin ortasında besbelli bir BMW logosunun bulunduğu kamera modülü. Bu logonun resmi bir BMW işbirliğini mi, yoksa makul bir test için özel olarak mı yapıldığı şimdi besbelli değil. Lakin görselin gerçekçiliği, bu işbirliği ihtimalini güçlendiriyor.

Honor X50’nin kamera sistemi, elmas kısımlı büyük bir kamera halkasında, sol ve sağda konumlandırılan iki kamera barındırıyor. Üst kamerayı bir LED flaş desteklerken, alt kamerada 108MP lens bulunuyor.

Honor, X50 serisi için dünya deviyle paydaşlık yapmış

BMW sürümünün yanı sıra, Honor X50 düz deriden yapılmış turuncu bir sürümü de sunuyor. Çevrimiçi bir promosyon posteri bu özel sürümü sergiliyor.

Honor’ın Çin Pazarlama Müdürü Jiang Hairong, yeni bir posterle Honor X50’nin çarpıcı bir özelliğini duyurdu: on kenarlı anti-düşme eğimli ekran. Bu yenilikçi dizaynın aygıtın dayanıklılığını artırmasını ve kazara düşmelerden kaynaklanan hasarı azaltmasını bekliyoruz.

TENAA listesinden alınan bilgilere nazaran, Honor X50’nin 6,78 inç Full HD+ düz AMOLED ekranı var ve 2652 x 1200 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın içine gömülü parmak izi sensörü bulunuyor. Telefon, Snapdragon 6 Gen 1 yonga setiyle donatıldı ve 16GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar depolama seçenekleri sunması bekleniyor. Ayrıyeten, aygıtın 5.700mAh’lık büyük bir batarya ile birlikte 8 megapiksel ön kamera ve 108 megapiksel ana sensör ile 2 megapiksel ikincil sensörden oluşan çift kamera suramı bulunması bekleniyor. Kutusundan çıktığında Android 13 tabanlı Magic UI işletim sistemi ile çalışacak biçimde tasarlandı.