Honor X50 bu sefer de Geekbench testinde karşımıza çıktı

Honor, 5 Temmuz’da Çin’de, mahallî saatle 19:30’da X50 modeli akıllı telefonunu satışa sunacak. Bu yeni eserle ilgili daha fazla ayrıntısı erken paylaşmayı seçen marka, birebir vakitte X50 modelini Geekbench benchmark veritabanında sergileyerek teknoloji meraklılarının ilgisini çekti.

Honor’un mikro blog platformu Weibo’daki paylaşımlarında, X50 modeli hakkında daha fazla ipucu veriliyor. Bu ipuçlarına dayanarak, akıllı telefonun Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceği anlaşılıyor. Paylaşılan bir diğer bilgi de, X50’nin tasarımı ve ekran ayrıntılarına ışık tutuyor. Buna nazaran, aygıtın merkez hizalanmış delikli bir ekrana ve 1.5K çözünürlüğe sahip olacağı tabir ediliyor. Parmak izi tarayıcısıyla entegre olan AMOLED bir panelin de aygıtta bulunacağı varsayım ediliyor.

Tasarım kısmına geldiğimizde, Honor X50’nin dairesel bir kamera modülüyle donatıldığı görülüyor. Bu modül, iki sensör ve bir LED flaş içeriyor. 108MP ana sensörü bulunan aygıt, Turuncu tonlu deri art paneli ve Gümüş ile Gradyan Beyaz renk seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak.

Honor X50 bu sefer de Geekbench testinde karşımıza çıktı

Geekbench veritabanına bakıldığında ise, Honor X50’nin ALI-AN00 model numarasıyla listelendiğini görebiliyoruz. Doğrulanan yonga seti dışında, benchmark veritabanı akıllı telefonun 12GB RAM ve kutudan Android 13 işletim sistemiyle çıkacağını belirtiyor. Ayrıyeten, aygıtın 16GB RAM ve 512GB yapılandırmasının da olabileceği üzerinde duruluyor.

Honor X50’nin Geekbench’teki tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarına bakıldığında, aygıtın sırasıyla 606 ve 2.484 puan aldığı görülüyor. Bir diğer ayrıntı ise 3C sertifikasına dayanıyor. Honor X50’nin 35W süratli şarjı destekleyeceği bu sertifika aracılığıyla ortaya çıkıyor. Honor X50 hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki hafta edineceğiz.