Honor Magic V2’nin mümkün çıkış tarihi belirli oldu

Honor, tanınmış katlanabilir telefon modeli Honor Magic V2’nin yakında çıkış yapacağını resmen doğruladı. Şirket, Magic V2’nin orta segment Honor X50 telefonunun tanıtımından sonra 12 Temmuz’da Çin’de duyurulacağını belirtti.

Honor, heyecanla beklenen katlanabilir telefonun lansmanına dair birinci resmi duyurusunu yaptı. Magic V2, katlanabilir telefon tecrübesini, akıllı ve özelliklerle dolu telefonları birleştirerek tekrar tanımlamayı hedefliyor. Duyuruda kullanılan slogan “İlerlemeden evrim!” ile nelerin beklenmesi gerektiği konusunda bir ipucu veriliyor.

Honor CEO’su Zhao Ming, Magic V2 hakkında birtakım çarpıcı ayrıntıları paylaştı ve aygıtın inceliğini vurguladı. Ming’e nazaran, Magic V2, piyasadaki en ince katlanabilir telefondan bile daha ince olacak. Çinli akıllı telefon markaları katlanabilir teknolojinin hudutlarını zorlarken, Magic V2, zarafet konusunda yeni bir standardı belirlemeyi hedefliyor.

Honor Magic V2’nin beklenen çıkış tarihi muhakkak oldu

Huawei Mate X3, ultra ince katlanabilir telefon segmentinde 5.3mm inceliği ve yalnızca 239 gram yükü ile öne çıkıyor. Xiaomi Mix Fold 2, 5.4mm inceliği ve 262 gram yüküyle yakından takip ediyor. Vivo X Fold 2, 5.95mm kalınlığı ve 278.5 gram yükü ile ultra ince dizaynıyla dikkat çekiyor. Honor Magic V2 ise 6.1mm kalınlığı ve 261 gram yükü ile hem zarafet hem de kullanılabilirlik ortasında bir istikrar sağlıyor.

Zhao Ming’in belirttiği bilgilere nazaran, Magic V2, 5.2mm ultra ince bir tasarım ile rakiplerini geride bırakacak ve mevcut önder Mate X3’ten 0.1mm daha ince olacak. Lakin Honor, Magic V2’nin ek özellikleri hakkında şimdi bir açıklama yapmadı.

Bazı raporlara nazaran, Honor 12 Temmuz etkinliğinde iki katlanabilir telefon modeli duyuracak. Magic V2‘nin, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti kullanması beklenirken, Magic V2 Supreme Edition’ın Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacağı belirtiliyor. Her iki modelin de periskop zoom kamerası sunacağı ve kablosuz şarjı destekleyeceği belirtiliyor.