Honor bu akıllı telefonunu tüm dünyaya yaymak istiyor

Honor, Avrupa’da Honor 90 Lite 5G isimli telefonunu tanıttı. Bu model, 300 Euro fiyat etiketi ve 100MP’lik ana kamera sensörü ile orta-alt segmentte kendini gösteriyor. Artık, telefonun IMDA sertifikasyon web sitesinde göründüğüne nazaran Asya’ya hakikat yola çıktığını söyleyebiliriz.

Honor 90 Lite 5G‘nin Singapur’da satışa sunulacağına dair beklentiler, CRT-NX1 model numarasını taşıyan listelemenin ortaya çıkmasıyla güçlendi. Fakat, listeleme aygıt hakkında özel bir detay ya da özellik sunmuyor. Bu noktada, Honor 90 Lite 5G’nin Avrupa’da zati satışa çıktığını ve bu yüzden özellikleri hakkında geniş bilgilere sahip olduğumuzu eklemeliyim.

Honor 90 Lite 5G‘nin geniş 6.7 inç ekranı merkezi hizalanmış bir tasarım sunuyor. Delikli bu ekran FHD+ çözünürlük sunarken, akıcı bir 90Hz yenileme suratı da sağlıyor.

Honor bu akıllı telefonunu tüm dünyaya yaymak istiyor

Kamera yeteneklerine bakıldığında, Honor 90 Lite 5G‘nin üçlü bir art kamera heyetimi mevcut. Bu heyetim, f/1.9 diyafram açıklığına sahip yüksek çözünürlüklü 100MP bir ana sensörü, 2MP’lik bir makro lensi ve 5MP’lik bir ultra geniş açılı ünitesi içeriyor. Öz çekimler için 16MP’lik bir ön kamera da telefonun özellikleri ortasında yer alıyor.

Donanım kısmında, Honor 90 Lite 5G, güçlü bir Dimensity 6020 yonga seti ile geliyor. 8GB RAM’e sahip olan telefon, ayrıyeten 5GB sanal RAM teknolojisinden yararlanıyor. Aygıt, 256GB dahili depolama kapasitesi ile geniş bir depolama alanı sunarken, 4.500mAh’lik bir batarya ile besleniyor ve 35W süratli şarjı destekliyor.