Honor 90 serisi çok önemli bir sızıntıyla karşımıza çıktı

Çin pazarına giriş yapmayı planlayan Honor 90 serisi büyük bir ilgi görüyor. Bu ilgi, 29 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefon serisinin, iQOO, OPPO ve Vivo gibi popüler Çin markalarına ciddi bir rakip olabileceğini işaret ediyor. Honor 90 serisine ilişkin sızan bir poster, cihazların tasarımı hakkında bazı önemli ipuçları sunuyor.

Posterde, sol tarafta yer alan Honor 90, çift dairesel kamera halkalarıyla dikkat çekiyor. İlk halka iki kamera barındırırken, ikinci halkada üçüncü bir kamera ve bir LED flaş bulunuyor. Sağ taraftaki Honor 90 Pro da üç kamera ve bir LED flaşa sahip, fakat Honor 90’dan farklı bir tasarımı benimsiyor.

Honor 90 serisi çok önemli bir sızıntıyla karşımıza çıktı

Bu telefonların teknik özellikleri hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak Honor 90 ve Honor 90 Pro’nun REA-AN00 ve REP-AN00 model numaralarına karşılık gelebileceği düşünülüyor.

3C listesine dayanarak, Honor 90 Pro’nun 100W hızlı şarjı destekleyeceği, Honor 90’ın ise 66W şarj sağlayacağı söyleniyor. Pro versiyonun kavisli kenarlı 1,5K OLED ekran, hap şeklinde bir ekran kesik tasarımı, güçlü bir Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti ve 160 megapiksel veya 200 megapiksel çözünürlüklü birincil bir kamera (muhtemelen Samsung S5KHP3 sensörü) ile donatılmış olması bekleniyor.

Bu sızıntıların ne kadar doğru olduğu ve Honor 90 serisinin rekabetçi Çin pazarında nasıl bir performans göstereceği ilerleyen dönemlerde daha net bir şekilde anlaşılacak.