Google’ın iPhone ile dalga geçen reklam sinemaları, herkesi gülümsetti

Apple’ın büyük rakipleri, uzun yıllardır reklam kampanyalarıyla iPhone’a sataşıyor. Sonuçta, Apple’ın dünyadaki en büyük telefon üreticisi olmasının bir nedeni var, şirket piyasaya taraf veren telefonlar üretiyor.

Öte yandan, iPhone eksiksiz değil ve yeni modeli bile başka amiral gemisi aygıtların kimi özellikleriyle uzunluk ölçüşemiyor. İşte Google da, bu eksikliklerden yararlanarak, rastgele bir nahoş ithamda bulunmadan iPhone’u alaya alan, sahiden komik bir reklam kampanyası oluşturdu.

Çarşamba günü Google, #BestPhonesForever kampanyasını duyurduğu beş reklam sinemasını YouTube’da paylaştı. Reklamların her birinde, bir iPhone ve bir Pixel’in, Pixel telefonun bir özelliğini yahut kabiliyetini vurgulayan bir konuşma yaptığını görüyoruz.

İlk reklam, iPhone’un gelişimini düz bir çizgide sürdürmesine rağmen Pixel’in daima olarak yeni yetenekler kazanmasına odaklanıyor:

İkinci reklam Pixel’in astrofotoğraf modunu iPhone’un Gece modu ile karşılaştırıyor:

Üçüncü reklamda, iPhone halka açık Wi-Fi ağındaki bilgisayar korsanlarından korkuyor ve bu da Pixel’in kendi VPN’i ile birlikte geldiğine dikkat çekiyor:

Dördüncü reklam ise Pixel’in öteki Qi sertifikalı telefonları kablosuz olarak şarj edebilmesiyle ilgili:

Son olarak, iPhone bir Pixel Fold ile tanışıyor ve katlanabilir bir telefon ihtimali karşısında bayılıyor:

İster bir iPhone tutkunu, ister bir Google Pixel hayranı olun, bu reklamların yeterli niyetli cümbüşünü takdir etmek lazım. Eserinizi var olan en tanınan telefonla kasıtlı olarak karşılaştırmak ince bir çizgide yürümek demek, lakin Google bu kampanyada kusursuz bir üslup tutturmayı başarmış.

Tabii ki bu reklamlar, herkesi iPhone’dan Pixel’e geçmeye ikna etmek için kâfi değil, fakat son vakitlerde televizyonlarda gördüğümüz Apple reklamlarından çok daha eğlenceli oldukları da kesin.