Google Pixel Fold’un hangi ülkelerde satışa sunulacağı belli oldu

Google Pixel Fold, uzun süredir beklenen ve artık gerçekleşen bir cihaz. Katlanabilir telefon, Google’ın I/O konferansında, Pixel 7a ve Pixel Tablet ile birlikte dün tanıtıldı. Bu durum, bazıları için harika bir haber olsa da, Pixel Fold’u satın alamayacak olan birçok kişi için hayal kırıklığı yaratabilir. Bu durum, Pixel Fold’un gelmesini dört gözle bekleyen Hindistan’daki Google hayranları için de geçerlidir.

Pixel Fold, sonunda resmiyet kazandı ve şu an Google Mağazası’nda ön siparişe açıldı. Ancak, Google lansman etkinliğinde, katlanabilir telefonun sadece belirli pazarlarda satışa sunulacağını belirtti.

Google Pixel Fold’un hangi ülkelerde satışa sunulacağı belli oldu

Bu şanslı bölgeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya ve Japonya bulunuyor. Ancak, Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlar bu aşamada dışarıda bırakıldı ve Google Pixel Fold’un bu pazarlarda ne zaman piyasaya sürüleceği henüz açıklanmadı.

ABD’de, Pixel Fold’un başlangıç fiyatı 1.799 dolar olarak belirlendi. Sadece “Obsidyen” ve “Porselen” adlı iki renk seçeneği bulunacak. Ayrıca, 512 GB’lık bir depolama seçeneği de mevcut ve bu seçenek 1.919 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip. Google, ön sipariş verenlere 349 dolar değerinde bir Pixel Watch hediye ediyor. Katlanabilir telefonun gönderimine 27 Haziran’da başlanacak.