Google, Pixel Fold’u resmen açıkladı

Twitter ve YouTube’da yayınlanan bir videoda telefonun ilk kez resmi bir kapasitede katlanabilir olduğunu gösterdi. Şirketin Pixel Fold’u önümüzdeki hafta Google I/O’da tanıtması bekleniyordu. Bununla birlikte, son birkaç yılda sıklıkla olduğu gibi, Google, daha gösterişli bir lansman etkinliğinden önce yakında çıkacak bir cihaza erken bir göz atma imkanı sağladı.

Çeşitli sızıntılarda ortaya çıktığı gibi, Google’ın ilk katlanabilir telefonunda, Samsung’un Galaxy Fold cihazlarına benzer bir şekilde tablet benzeri bir ekranı ortaya çıkarmak için açılan dikey bir menteşe bulunuyor. Pixel Fold kapatıldığında, dış tarafın bir tarafında bulunan daha küçük bir dokunmatik ekran kullanılabiliyor. Arkada da bir kamera dizisi bulunuyor.

Google, Pixel Fold’u resmen açıkladı

Raporlar, Pixel Fold’un 1.700 dolardan başlayacağını ve önümüzdeki ay en kısa sürede satışa sunulabileceğini öne sürdü (video ve bir Google Store sayfası telefonun “yakında geleceğini” belirtiyor). Pixel 7 cihazlarında bulunan Google’ın Tensor G2 yonga setinde çalıştığı söyleniyor. Harici ekranın 5,8 inç ve dahili ekranın 7,6 inç olduğu bildiriliyor. Pil ömrüne gelince, söylentiler Pixel Fold’un normal kullanımda 24 saate kadar ve Extreme Battery Saver modu etkinleştirildiğinde 72 saate kadar çalışacağını gösteriyor.

Fiyatlandırma ve teknik özellikler henüz onaylanmamış olsa da, tüm ayrıntıları 10 Mayıs’ta I/O başladığında alacağız. Google’ın, Pixel Fold’un menteşesinin yeterince dayanıklı olduğundan emin olmak için Samsung’un erken katlanabilir yanlış adımlarından ders çıkardığını umuyoruz.