Google Pixel Fold yüksek fiyatı ile başarılı olamayabilir

Kısa süre önce Vivo katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmıştı. Şimdi ise sıra Google’a geldi.

Google’ın bir süredir merakla beklenen katlanabilir telefonu Pixel Fold, Google I/O konferansında tanıtıldı. Bu cihaz, Samsung’un Z Fold serisine kompakt bir form faktörüyle alternatif olarak çıktı. Dayanıklı bir menteşe ve Tensor G2 yonga seti ile donatılmış olan Pixel Fold, arkasında bir üçlü kamera kurulumu taşıyor. Bu kurulumun başını 48 MP ana sensör çekiyor.

Pixel Fold’un tasarımına baktığımızda, arka tarafının Pixel 7 Pro’ya oldukça benzediğini görebiliriz. Parlak bir kamera çubuğu ve cam arka panel dikkat çekiyor. Ancak, kamera çubuğu tamamen kenardan kenara yerleştirilmemiş, daha çok büyük bir çıkıntı olarak duruyor. Ön tarafta ise simetrik çerçeveler ve ön kamera bulunuyor. Pixel Fold, ekran katlanma çizgisini azaltmak amacıyla yeni bir gözyaşı damlası menteşe mekanizması kullanıyor.

Google Pixel Fold yüksek fiyatı ile başarılı olamayabilir

Pixel Fold, teknik özelliklere geçtiğimizde, 5.8 inç 120Hz OLED kapak ekranı ve 2208×1840 çözünürlüğe sahip 7.6 inç OLED katlanabilir ekranı ile karşımıza çıkıyor. Google’ın kendi yonga seti Tensor G2’yi kullanan cihaz, Pixel 7 serisiyle aynı şekilde çalışıyor. 12 GB RAM ve 256 GB veya 512 GB UFS3.1 dahili bellek seçenekleri mevcut.

Fotoğraf çekme konusunda cihaz, 48 MP f/1.7 ana kamera, 10.8 MP f/3.05 5x zoom telefoto kamerası, 10.8 MP f/2.2 ultra geniş açılı kamera (121.1 derece görüş alanı) ve 9.5 MP f/2.2 dış selfie çekim kamerası ile donatılmış. Ayrıca 8 MP f/2.0 iç selfie kamerası da bulunuyor. Cihaz, 4.821mAh büyük bir batarya ile geliyor ve hem kablolu hem de kablosuz şarjı destekliyor.

Pixel Fold, ABD’de 1.799 dolar başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. 512GB depolama alanına sahip model ise 1.919 dolar fiyat etiketi taşıyacak. Obsidyen ve Porselen renk seçenekleri ile sunulacak olan Pixel Fold, Google Store’da ön siparişle satışa sunuldu.