Google Chrome bunu yaparsanız çöküyor!

Sosyal medya kullanıcıları, son vakitlerde Google Chrome tarayıcısında farklı bir yanlışla karşılaştı. Kimi kullanıcılar, tarayıcının tabiatıyla kapanması meselesiyle karşı karşıya kaldılar. Sorun, Windows yahut MacOS işletim sistemlerinin İngilizce olarak ayarlanması durumunda ortaya çıkıyor.

Kullanıcılar, Chrome adres çubuğuna dört büyük harf “İ” içeren bir arama yaptıklarında tarayıcının ansızın kapanmasıyla karşılaşıyorlar. Meseleyle ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmamış olsa da yaygın görüş, sorunun büyük bir değeri olmadığı tarafında.

Google Chrome bunu yaparsanız çöküyor!

Kullanıcılar bu yanılgının neden kaynaklandığı hakkında bir fikir belirtmese de kimi teknoloji uzmanları, Chrome tarayıcısının önbelleğindeki bir yanılgı nedeniyle bu sorunun oluşabileceğini söylüyorlar. Bununla birlikte bu yalnızca bir varsayım ve mevzuyla ilgili daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.

Google Chrome, dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcılarından biri ve bu yanlışın kullanıcıları epey rahatsız etmediği biliniyor. Esasen bu türlü bir yanılgının meydana gelmesi için birçok değişkenin bir ortaya gelmesi gerekli ve bu da çok kolay değil. Kusurun şimdiye kadar ortaya çıkmamış olmasının nedeni de bu.

Sonuç olarak, Google Chrome tarayıcısında ortaya çıkan bu yanılgının neden kaynaklandığı hala net değil. Lakin kullanıcılar, kullandıkları işletim sistmeini İngilizce olarak ayarlamaları ve garip karakterler içeren aramalardan kaçınmaları durumunda bu sıkıntıyla müsabaka olasılıklarının azalacağını bilmeli.