Galaxy Z Fold 5’in bilinmeyen son özellikleri de netleşti

Önümüzdeki ay Samsung’un yeni modeli olan Galaxy Z Fold 5‘in piyasaya çıkacağı bildirildi. Bu model, IP58 derecesi toz ve suya karşı dayanıklılık sunma argümanıyla gündeme gelmişti. Lakin bu bilginin gerçeklik hissesi olduğu konusunda duyumlarıyla tanınan Ice Universe isimli duyum hesabı, Z Fold 5‘in bu dayanıklılık derecesine sahip olmayacağını öne sürüyor.

Buna nazaran, Galaxy Z Fold 5, evvelki modelleri olan Z Fold serisinde bulunan IPX8 suya dayanıklılık düzeyini müdafaa yolunda görünüyor. Duyumcu, Z Fold 5‘in içe katlanabilir ekranında Z Fold 4 ile emsal bir kırışıklığın olacağını argüman ediyor.

Bu tez, Samsung’un daha evvel ekran kırışıklığını azaltmak ismine su damlası menteşe teknolojisini uyguladığına dair raporlara alışılmamış duruyor. Çünkü bu durum, Z Fold 5’in kırışıklık seviyesinin Z Fold 4‘ten çabucak hemen ayırt edilemez bir formda olacağı sonucunu doğuruyor.

Galaxy Z Fold 5’in bilinmeyen son özellikleri de netleşti

Galaxy Z Fold 5’in özelliklerine gelince, bu model 7.6 inç içe katlanabilir bir ekran ve 6.2 inçlik bir dış ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Her iki AMOLED panel de 120Hz yenileme suratını destekliyor olacak. Aygıtın kutusundan Android 13 işletim sistemi ile çıkacağı bekleniyor. Güvenlik tedbirleri kapsamında, yan tarafta yerleşik bir parmak izi sensörü bulunacak.

Z Fold 5, 3.36GHz suratında çalışan Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti tarafından desteklenecek. Bu model, 12 GB LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama alanı sunacak. Ayrıyeten, 4.400mAh bataryası, 25W süratli şarj ve 15W kablosuz şarj takviyesi sunarak kullanıcı tecrübesini artıracak.

Cihazda yer alan kamera özellikleri de epeyce etkileyici. İç tarafta 10 megapiksel bir ön kamera ve 4 megapiksel bir ekran altı kamera bulunurken, art kamera suramı OIS dayanaklı 50 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 12 megapiksel telefoto kameradan oluşacak.