Galaxy Z Flip 5’in tasarımı tamamen ortaya çıktı

Samsung, yeni Galaxy Z Flip 5 akıllı telefonunu geliştirmek için büyük bir çaba harcadı ve resmi lansmanına yaklaşırken, cihazla ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son birkaç haftadır, cihaz birçok sızıntı ve söylenti konusu oldu ve en son sızıntı, kılıf tasarımını açığa çıkardı ve daha büyük bir kapak ekranının varlığını doğruladı. Ayrıca, çeşitli sızıntılar cihazın özelliklerine ışık tuttu.

Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe, yaklaşan Galaxy Z Flip 5 akıllı telefonunun kılıfının bir resmini Twitter’da sızdırdı. Resimde sergilenen şeffaf kılıf, öncüsüne benzer görünen bir kamera çıkıntısının net bir görüntüsünü sunuyor. Ancak, kılıfın dikkat çeken bir özelliği, cihazın gerçekten öncüsüne kıyasla daha büyük bir kapak ekranına sahip olacağını daha da doğruluyor.

Resme göre, kapak ekranı, katlanabilir telefonun üst kısmının neredeyse %90’ını kaplar. Bu kaynak tarafından ortaya çıkarılan Galaxy Z Flip 5 tasarımı, cihazın önceki CAD tasarımlarıyla tutarlı görünüyor. Her iki kaynak da aynı tasarıma sahip daha büyük bir dış ekranı gösteriyor.

Galaxy Z Flip 5’in tasarımı tamamen ortaya çıktı

Önceki sızıntılar, Galaxy Z Flip 5‘in 3,4 inçlik bir dış ekranla geleceğini, 720 x 748 piksel çözünürlüğe ve 305 PPI piksel yoğunluğuna sahip olacağını göstermişti. Bu, öncüsü Galaxy Z Flip 4‘e kıyasla önemli bir iyileştirme olarak öne çıkıyor. Öncüsünde, 260 x 512 piksel çözünürlüğe ve 302 PPI piksel yoğunluğuna sahip küçük bir 1,9 inç ekran vardı.

Daha büyük kapak ekranı, kullanıcılara cihazı açmadan daha fazla görev yapma olanağı sunacak ve bu da pil ömrünü korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca, cihazın kullanılabilirliğini ve işlevselliğini artırarak menteşe mekanizmasının aşınmasını azaltabilir. Samsung, Galaxy Z Flip 5‘i tanıtmadan önce cihazın diğer özelliklerine dair resmi bir açıklama yapmadı.