Galaxy S23 FE’nin üzerindeki sır perdesi aralanıyor

Samsung Galaxy S23 FE’nin renderları bu haftanın başlarında sızdı ve dizaynının Galaxy S21 FE yerine öteki Galaxy 23 serisi akıllı telefonlarla daha uyumlu olacağı anlaşıldı. Bu durum, tasarım uyumluluğu bakımından daha genel bir yaklaşımın benimsendiğini gösteriyor. Akabinde telefon, 3C sertifikasyon sitesinde görünerek şarj özelliklerini açığa çıkardı.

Sertifikada belirtilenler doğrultusunda, SM-S7110 model numaralı ve birebir vakitte Galaxy S23 FE olarak bilinen telefon, 5G uyumluluğu ve 25W süratli şarj teknolojisi içerecek. Güvenlik Kore’nin daha evvel yaptığı bir sertifikasyonda, bu model numarasına sahip aygıtın 4.500mAh bataryayla donatıldığı belirtildi. Bu bilgiler, her ne kadar özel detaylar paylaşılmamış olsa da, Galaxy S23 FE ile ilgili sır perdelerini aralamaya devam ediyor.

Galaxy S23 FE’nin üzerindeki sır perdesi aralanıyor

Galaxy S23 FE‘nin özelliklerine ait söylentilere nazaran, aygıtın 2023’ün üçüncü çeyreğinde hudutlu pazarlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yonga seti açısından, aygıtın Exynos 2200 ile güçlendirileceği söyleniyor, ama muhakkak pazarlarda Snapdragon 8 Plus Gen 1 varyantının da seçilebileceği lisana getiriliyor.

Galaxy S23 FE’nin 6,4 inç FHD+ AMOLED ekranı, 120Hz’lik akıcı yenileme suratı ile gelmesi bekleniyor. Kullanıcılara, 6GB yahut 8GB RAM ve 128GB yahut 256GB depolama seçenekleri sunulacak. Aygıtın 4.500mAh batarya ile donatılacağı ve 25W süratli şarjı destekleyeceği de öbür söylentiler ortasında yer alıyor. Bilhassa, Galaxy S23 FE‘nin öncü modeli Galaxy S21 FE’deki 12MP kamera yerine 50MP kamera sunabileceği raporlarda yer alıyor. Bu durum, kamera kalitesinde kıymetli bir güzelleşmeyi işaret ediyor.