Galaxy M34 5G’nin özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Samsung, Galaxy M34 5G modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu aygıt, Galaxy A34 5G‘nin bir nebze daha sadeleşmiş versiyonu olacak. M34 5G modeli, Dimensity 1080 yerine Exynos 1280 yonga setini kullanacak. Bunun yanı sıra, Samsung’un Hindistan dayanak sayfasında, ülkemizde de yakın bir periyotta çıkış yapabilecek olan Galaxy F34 5G, bir öbür orta segment aygıtı olarak karşımıza çıktı.

SM-E346B model numarasını taşıyan aygıt, geçen ayki BIS sertifikasıyla uyumlu bir biçimde gözler önüne serildi. Muhakkak ayrıntılar şimdi sunulmadı lakin bu aygıtın da büyük ihtimalle Galaxy M34 5G’nin biraz daha kolay bir versiyonu olacağını kestirim edebiliriz. Örneğin, AMOLED bir ekran yerine, LCD bir ekran kullanabilir. M34 5G’nin teknik özelliklerine bakarak, bu aygıtın potansiyel özellikleri hakkında da fikir sahibi olabiliriz.

Galaxy M34 5G’nin özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Gelecekte piyasaya sürülecek olan Galaxy M34, 6,4 inç büyüklüğünde bir sAMOLED ekranla gelecek ve ekran, 120Hz yenileme suratına kadar çıkabilecek. Aygıtın art tarafında ise üçlü bir kamera heyetimi bulunacak. Bu heyetimin içerisinde, OIS (Optik İmaj Sabitleme) özelliğine sahip 50 megapiksel birincil bir kamera da yer alacak.

Exynos 1280 yonga seti kullanılarak güçlendirilen Galaxy M34, kutudan 6.000mAh’lik bir batarya ile birlikte çıkacak ve 25W süratli şarjı destekleyeceği bilgisi de doğrulandı. Bu aygıtın Android 13 işletim sistemi ve One UI 5 ile birlikte geleceği bekleniyor. Bununla birlikte, aygıtın alt kısmında bir 3.5mm kulaklık girişi, bir mikrofon, bir hoparlör ızgarası ve bir USB Type-C irtibat noktası da yer alacak.