Forgotify, hiç kimsenin şimdi haberdar olmadığı, keşfedilmemiş müzikleri ayağınıza getiriyor

Bazı beşerler her koşuya çıktıklarında yahut otomobile atladıklarında birebir radyo istasyonunu yahut çalma listesini tekrar tekrar dinlemekten keyifli olurlar. Kimileri ise daima olarak yeni müzikler keşfetmeyi tercih ediyor.

Spotify üzere akış hizmetlerinin Haftalık Keşfet listeleri bile ekseriyetle daha evvel duyduğunuz müziklerle dolabiliyor. Bu noktada Forgotify isimli web sitesi, tam aradığınız şey olabilir.

Aslında Forgotify yeni bir web sitesi değil, uzun yıllardır birçok kişinin kullandığı bir yer ancak herkes bundan haberdar değil. Makul isminden de anlaşılacağı üzere Forgotify, Spotify’da “sadece kısmen çalınmış yahut hiç çalınmamış” müzikleri ortaya çıkaran bir web sitesi.

Web sitesini ziyaret ettiğinizde, sayfanın ortasındaki “Dinlemeye Başla” düğmesine tıkladığınızda Forgotify, hiç kimsenin sonuna kadar dinlemediği bir müzikleri çalmaya başlıyor. Forgotify’da sadece bir ön izleme dinleyebiliyorsunuz, lakin Spotify Premium’unuz varsa, müziğin tamamını dinlemek için köşedeki Spotify simgesine tıklayabilirsiniz.

Kim bilir, tahminen de bahtınız yaver masraf ve Spotify’ın hiç çalınmamış müzikleri ortasında gezinirken bir sonraki favori sanatçınızı bulabilirsiniz…