Fiyatlı Twitter Aboneleri Kitap Müellif Üzere Tweet Atabilecek: Karakter Sonu 25 Bine Çıktı!

Twitter’ın fiyatlı abonelik sistemi Twitter Blue, birçok kullanışlı özelliğe sahip. Bunlardan biri de karakter sonunu yükselterek uzun tweet atmayı sağlayan bir özellik. Şirket, fiyatlı aboneliklere özel olarak en başta sonu 280’den 4000’e çıkarmıştı. Birkaç ay evvel ise bu hudut daha da yükseltilerek 10 bin olarak belirlenmişti.

Bugün ise bilhassa bir sefer daha değişikliğe gidildiği açıklandı. Artık Blue aboneleri çok daha uzun, kitap muharrir üzere tweet’ler atabilecek.

Uzun tweet’lerde karakter sonu 25 bine çıktı!

Bir Twitter çalışanı olan Prachi Poddar, platform üzerinden yaptığı açıklamada Blue abonelerinin artık 25 bin karaktere kadar tweet paylaşabileceğini duyurdu. Poddar, aşağı in in bitmeyen 25 bin karakterlik bir tweet de paylaşarak özelliğin nasıl görüneceğini gösterdi. Biz de Webtekno olarak denediğimizde karakter hududunun 10 binden 25 bine çıktığını doğruladık.

Karakter sonunun artması, artık paragraflarca tweet’ler görebileceğimizi ortaya koyuyor. 1000 karakterin kabaca 30-40 saniye civarlarında okunabildiğini varsayarsak, 25 bin karakterlik bir tweet’i okumanın 12-16 dakika sürebileceğini iddia edebiliriz. Bu gelişmelerin, artık Twitter’ın bir mikroblog platformu olmaktan çıktığını gösterdiğini söylememiz pek yanlış olmaz.

Twitter, fiyatlı abonelerini artırmak için ataklar yapmaya devam ediyor. Yakın vakitte, Blue abonesi olmayan kullanıcılara günlük iletileşme sonunun geleceği görülmüştü.