Fiyat/Performans Canavarı ZTE Nubia ve Redmagic Telefonlar Türkiye’ye Geliyor

Dünya çapında akıllı telefon bölümünde yükselişini sürdüren ZTE, bugün Türkiye için heyecanlandıran bir açıklama paylaştı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sunduğu bildiride en tanınan telefonlarını kapsayan Nubia ve Redmagic markalarının Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

2012 yılında ZTE bünyesinde kurulan Nubia, ZTE’nin paylarını %49,9’a düşürmesiyle bağımsız bir markaya dönüşse de hala ZTE’yle alakalı olarak telefonlarını piyasaya sürüyor. 2018 yılında Nubia bünyesinde kurulan Redmagic ise günümüzün en tanınan oyuncu telefonlarını piyasaya sürüyor.

ZTE tarafından KAP’a sunulan bildiri:

“Şirketimiz ile Dünya’nın önde gelen cep telefonu üreticilerinden ZTE ile “ZTE Nubia ve Redmagic” marka cep telefonu ve aksesuarların Türkiye genelinde dağıtımına ait münhasır satış ve dağıtım protokolü imzalamıştır. 160 Ülkeden fazla ülkede ve bölgede küresel telekom operatörlerine, kamu ve özel müşterilere ve tüketicilere hizmet eden ZTE, 33.000’den fazla çalışanı ve gelirinin %16.4’ünü ARGE yatırımlarına ayırma stratejisi ile en yenilikçi ve yaratıcı teknoloji, eser ve tahlilleri Dünya’daki nüfusun 4’te 1’inden fazlasına ulaştırmaktadır. Şirketimiz bilhassa “Nubia” markalı cep telefonlarının, 3D Tabletlerin, Akıllı Saatlerin ve ‘Redmagic’ markalı oyun telefonlarının Türkiye pazarına sunulması emeli ile çalışmalarına sürat verecektir.

Bu muahedenin Şirketimizin cirosunu kıymetli tarafta etkilemesi beklenmektedir.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.”

ZTE’nin Nubia ve Redmagic telefonları neler sunuyor?

ZTE’nin Nubia markası, şirketin yalnızca akıllı telefonlarını değil, tabletlerini ve akıllı saatlerini de kapsıyor. Bu marka altında çıkan akıllı telefonlar ise ekseriyetle orta-üst ve üst segmentte yer alıyor.

Redmagic telefonları ise büsbütün taşınabilir oyunculuğa odaklı, en yüksek donanıma sahip olan telefonları kapsıyor. Bu telefonlarda, standart telefonlarda bulunmayan ve işlemciden bağımsız, yalnızca oyun tecrübesine fayda sağlayan çipler, soğutma sistemleri ve tasarımlar sunuluyor.

ZTE’nin her iki markasını da ön plana çıkaran en kıymetli faktör ise telefonların, tıpkı donanıma ve hatta biraz daha düşük donanımlı olan rakiplerine nazaran daha uygun fiyata sahip olması. Türkiye’deki durumu ise aygıtların satışa sunulmasıyla net bir biçimde göreceğiz.

ZTE Nubia ve Redmagic telefonlar, Türkiye’ye Arena Bilgisayar aracılığıyla getirilecek:

ZTE’nin tanınan iki markası da Arena Bilgisayar aracılığıyla ülkemize gelecek. ZTE ve Arena Bilgisayar, telefon ve aksesuarların Türkiye genelinde dağıtımına ait münhasır satış ve dağıtım protokolünü imzaladı.