FIFA serisinin yerini alacak olan EA Sports FC 24’ün birinci fragmanı yayınlandı

EA Sports, uzun müddettir devam eden FIFA serisinin yerine, lisans konusunda anlaşılamaması nedeniyle EA Sports FC 24’ün geleceğini aslında duyurmuştu. Yeni oyunun fragmanı da nihayet yayınlandı ve oyunculardan karışık yansılar geldi. Tam tanıtımın 13 Temmuz’da gerçekleştirilecek canlı yayında yapılması planlanırken, fragman oyuncuların yeni oyundan neler bekleyebileceklerine dair bir fikir veriyor.

Fragman, gösterilen manzaraların gerçek oyun olmadığını lakin EA’nın Frostbite oyun motoru kullanılarak oluşturulduğunu belirtiyor.

Yeni oyunda FIFA markasının bulunmaması evvelki oyunlardan kıymetli bir farklılık. EA Sports ve FIFA ortasındaki paydaşlığın sona ermesiyle birlikte EA, futbol simülasyonunu yeni bir istikamete yanlışsız götürmeye karar verdi.

Bu değişikliğin nedeni resmi olarak açıklanmasa da, daha evvelki bilgiler bunun FIFA’nın oyun için marka fiyatını iki katına çıkarmak istemesinden kaynaklandığını belirtiyordu. Bu değişikliğe karşın EA, EA Sports FC 24 için değerli oyuncu, kulüp ve lig lisans haklarını muvaffakiyetle korudu.

Ayrıca EA, Ultimate Edition’ın 31 oyuncudan oluşan bir kolaj içeren kapak fotoğrafını de paylaştı. Kapakta David Beckham, Andrea Pirlo ve Ronaldinho üzere efsane olmuş oyuncuların oyun içi imgeleriyle gösterilmesi dikkat çekti.

İlginç bir formda, Haaland’ın oyunun kapak yıldızı olarak ortaya çıkması, data madencisi billbil-kun tarafından sızdırılan detayları doğruluyor. Sızıntı yapan kişi ayrıca EA Sports FC 24’ün 29 Eylül’de yayınlanmasının planlandığını sav etti.

Oyuncular 13 Temmuz’daki canlı yayını beklerken, EA Sports FC 24’ün sürükleyici bir futbol tecrübesi sunacağına dair beklentiler yüksek. Yeni oyunun ayrıntıları şimdi açıklanmamış olsa da, lisans listesi kapsamlı kulüp, oyuncu ve kadro yelpazesine erişmeyi garanti ediyor.