FIFA Serisini Bitirecek EA’nın Yeni Futbol Oyunu EA Sports FC 24’ün Çıkış Tarihi Sızdırıldı

EA Sports ve FIFA ortasındaki uzun yıllardır süren mutabakat sona ermişti. Bu kararla birlikte EA’in futbol oyunları da artık ‘FIFA’ ismini değil, ‘EA Sports FC’ ismini taşıyacak. Bu ismi taşıyan birinci oyunun merakla beklenen çıkış tarihi hakkında değerli bir gelişme yaşandı.

Dealabs Magazine tarafından paylaşılan argümana nazaran “EA Sports FC 24”, 29 Eylül 2023’te çıkış yapacak. Erken erişim ise 22 Eylül tarihinde başlayacak. İddianın kaynağı tam olarak belirtilmezken yayıncı, sırf “edindiğimiz bilgilere göre” sözlerine yer verdi.

Hangi sürümlerle yayınlanacağı da sızdırıldı!

Dealabs, oyunun çıkış tarihiyle birlikte satışa çıkacak sürümlerini de paylaştı. Oyunun, EA’in muahede kapsamındaki son futbol oyunu FIFA 23 ile birebir formda Standard ve Ultimate sürümleri olarak yayınlanacağı söz edildi.

EA Sports FC Ultimate Edition’ı satın alan oyuncular, aktarılan bilgilere nazaran oyuna 7 gün önceden erişim sağlayabilecek. Bu mühlet, FIFA 23’te 3 gün ile sonluydu. EA Play aboneleri de oyunu satın almadan, çıkış tarihinden 7 gün evvel oyunu 10 saat fiyatsız olarak oynayabilecek.

Oyunun yer kaplayacağı depolama alanı da paylaşıldı:

EA Sports FC 24 hakkında paylaşılan bir öteki ayrıntı ise oyunun kaplayacağı depolama alanı oldu. Twitter’da ALumia_Italia tarafından paylaşılan bilgilere nazaran oyunun kapalı beta sürümlerinin Xbox konsollarda kaplayacağı alan şu formda olacak:

  • Xbox Series X: 41,57 GB
  • Xbox One: 39,23 GB

Oyunun PlayStation ve PC sürümlerinin ne kadar alan kaplayacağı ise şimdi bilinmiyor. Ayrıyeten bu boyutların, oyunun tam sürümünde artmasını bekleyebiliriz.