Elon Musk: “Zuckerberg Bir G*vat” (Ayıp)

Twitter’ın Tweetler için görüntüleme hududu getirmesi ve çabucak akabinde Meta’nın Twitter rakibi metin bazlı toplumsal medya uygulaması Threads’i yayınlamasıyla kafes dövüşü teklifi yapacak kadar karşı karşıya gelen Elon Musk-Mark Zuckerberg ikilisi, enteresan açıklamalarla gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Dürüst olmak gerekirse bu hususta asıl radikal açıklamaları yapan taraf her vakit olduğu üzere Elon Musk. Kafes dövüşü tartışmasını başlatan ve o günden bu yana Zuckerberg hakkında demediğini bırakmayan Musk, bugün ise açıklamaların dozunu düzgünce artırdı ve küfür düzeyine taşıdı.

Elon Musk, Zuckerberg onu takmadıkça hakaretlerini küfüre dönüştürüyor

Bir Twitter hesabının “Elon: konuşma özgürlüğünü korur, Zuck, marka lisanını korur” halindeki paylaşımına karşılık veren Elon Musk, “Zuck bir g*vat” diyerek dedi. Musk’ın Zuckerberg’ü kafes dövüşüne çağıracak kadar ileri gittiğini düşündüğümüzde bu tweete şaşırmalı mıyız şaşırmamalı mıyız bilemiyoruz…

Yakın vakitte Elon Musk’ın Threads için Zuckerberg’ü dava etmeyi planladığı haberleri de çıkmıştı. Threads‘in Twitter’a rakip olarak çıktığı ve benzeri formata sahip oldukları bir sır değil. Fakat tezlere nazaran Zuckerberg, bu sefer kopyalama işini bir adım öteye taşıyarak Threads’i oluşturmak için eski Twitter çalışanlarını işe aldı. Önümüzdeki devirde bahisle ilgili nasıl gelişmeler yaşanacak daima birlikte göreceğiz.

Threads demişken; Webtekno’yu Threads’te takip etmek için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz