Elon Musk, Twitter’ın En Çok Kullanılan Özelliklerinden Birini Fiyatlı Hale Getirdi

Bir müddettir Elon Musk hakimiyetinde olan Twitter, son periyotlarda yalnızca “parasal” hususlarla gündemde. Platform, esasen Twitter Blue aboneliği ile tüketicileri adeta haraca bağladı. Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılar artık günlük görüntüleme sınırı ile bile karşılaşıyor.

Gelen son haberler ise Twitter’ın yan özelliklerinin de paralı olacağını ortaya koyuyor. Mesela TweetDeck. Yüzlerce tweetin tek ekranda görüntülenmesine, tweetlerin planlanmasına yarayan ve daha pek çok araç sunan bu yan hizmet, bugüne kadar ücretsizdi. Lakin Twitter’ın takviye sayfasında paylaşılan bir gönderi ile TweetDeck’in artık Twitter Blue’nun bir parçası haline getirildiği belirtildi. Evet, TweetDeck hizmetinden faydalanmak için de artık para ödenmesi gerekecek.

Twitter’ın yaptığı resmi açıklama şu şekilde

TweetDeck’in yeni ve geliştirilmiş bir sürümünü kullanıma sunduk. Tüm kullanıcılar, sol alt menüdeki “Yeni TweetDeck’i deneyin”i seçerek kayıtlı aramalarına ve iş akışlarına https://tweetdeck.twitter.com üzerinden erişmeye devam edebilir.

Twitter Deck ile ilgili bazı notlar aşağıdadır:

Kaydedilmiş tüm aramalarınız, listeleriniz ve sütunlarınız yeni TweetDeck’e taşınacaktır. Uygulamayı birinci defa yüklediğinizde sütunlarınızı içe aktarmanız istenecektir.

TweetDeck artık tam fonksiyonelliği, Alanları, görüntü yerleştirmeyi, anketleri ve daha fazlasını destekliyor.

TweetDeck’teki Teams fonksiyonu süreksiz olarak kullanılamıyor ve önümüzdeki haftalarda geri yüklenecek.

30 gün içinde, TweetDeck’e erişmek için kullanıcıların doğrulanması gerekir.

Yukarıdaki resmi açıklamanın son hususu çok değerli. TweetDeck’e erişmek isteyen kullanıcının, hesabını doğrulamış olması gerekecek. Bunun tek yolu da kestirim edebileceğiniz üzere Twitter Blue’ya abone olmak. Twitter Blue fiyatı için buradaki içeriğimize bakılabilir.

TweetDeck’in yeni sürümünü kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Lakin bu türlü bir talihiniz da yok. Twitter çalışanlarına nazaran hizmetin eski sürümü, kısa bir müddet sonra kullanılamaz hale gelecek. Hatta The Verge, eski hizmetin daha şimdiden kullanılamaz hale geldiğinden bahsediyor

Twitter’dan sıkılıp alternatif arayışına geçen okurlarımızı aşağıdaki içeriğimize bekliyoruz: