Elon Musk, Twitter’ın akıllı TV’ler için geliştirdiği görüntü uygulamasının yolda olduğunu duyurdu

Bir kullanıcının Musk’ın İngiliz rapçi Zuby ile yaptığı 97 dakikalık bir röportaja yorum yaptığı tweet’inde “Akıllı TV’ler için nitekim bir Twitter görüntü uygulamasına gereksinimimiz var” demesinin akabinde sürpriz bir haber geldi. Musk, bu tweet’e “Geliyor” diye cevap verdi, lakin öbür bir ayrıntı vermedi. Twitter’ın bu uygulamasının, Twitter Blue aboneliğinin kapsamına girip girmeyeceği ise şimdi belirli değil.

Bir teknik dokümana nazaran, an itibariyle Twitter’dan canlı yayınlanan görüntüleri Apple TV ve Amazon Fire TV kullanarak daha büyük ekranlarda izlemek mümkün. Xbox yahut Android TV sahibi bireyler, bir web tarayıcısı kullanarak aygıtlarında Twitter’a erişebiliyor.

Reuters tarafından incelenen bir yatırımcı sunumunda, kısa müddet evvel yeni CEO’sunu işe alan toplumsal medya şirketinin para kazanmanın daha öteki yollarını keşfetmek için görüntü ve ticaret iştiraklerine odaklanmayı planladığı belirtiliyordu. Sunum sırasında dikey görüntülerin Twitter’da geçirilen vaktin %10’undan fazlasını oluşturduğu ortaya çıktı.

Öte yandan bu haber, tanınan yayın platformu Vimeo’nun tüm TV yayın uygulamalarının fişini çekeceğini duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Bu ortada Twitter, ödenmeyen kiralar nedeniyle Colorado’daki ofisinden atılması üzere çeşitli öteki sebeplerle de haberlere mevzu oldu. Şirketin Google Cloud ödemelerini şimdi yapmadığı ve hizmetlerinin Haziran ayı sonuna kadar kapanabileceği de söylenenler ortasında.