Elon Musk Müjdeledi: Akıllı Televizyonlar İçin Twitter Görüntü Uygulaması Geliyor

Twitter, yakın vakitte platformda paylaşılan görüntüler için farklı bir arayüz dizaynını canlıya almıştı ve Musk, Twitter görüntülerine artık daha çok ehemmiyet verileceğini söylemişti. Ünlü milyarder, kendisine Twitter’da yöneltilen bir istekle birlikte akıllı televizyonlarında Twitter tecrübesini yaşamak isteyenlere bir müjde verdi.

Twitter doğal ki de tarayıcılar ve akıllı telefonlar için optimize edilmiş bir platform fakat akıllı televizyonlar için de tekrar tarayıcı yoluyla mevcut. Lakin video izlemek, akıllı televizyon kumandasıyla denetim ederken biraz eziyet olabiliyor. Musk da bu hususta adım attıklarını duyurdu.

Akıllı televizyonlar için Twitter görüntü uygulaması geliyor

İngiliz rapçi Zuby ile 97 dakika süren bir röportajın görüntüsünün altında bir kullanıcı, Musk’a “Akıllı TV’ler için Twitter görüntü uygulamasına hakikaten gereksinimimiz var” dedi ve Musk da gelen bu isteğe “Geliyor” halinde cevap verdi.

Musk bunu daima yapıyor, kendisine yöneltilen bir soruya yahut isteğe “Geliyor”, “Yolda”, “Halledeceğiz” üzere karşılıklar veriyor lakin hiçbir vakit ayrıntısını birinci başta açıklamıyor. Artık ‘geliyor’ dediği akıllı televizyonlar için Twitter görüntü uygulaması hakkında da bir detay paylaşmadı.

Twitter’ın TV’ler için görüntü uygulamasının fiyatlı Twitter Blue aboneliğinin bir kesimi olup olmayacağı da merak konusu. Şu anda, Apple TV kullanarak Twitter’dan canlı yayın görüntülerini büyük ekranda izlemek mümkün. Xbox yahut Android TV sahibi olanlar ise aygıtlarında web tarayıcısı kullanarak Twitter’a göz atabiliyorlar. Bakalım bizleri nasıl bir uygulama bekliyor olacak.