Elon Musk çark etti! Twitter için alınan karar sessiz sedasız kaldırıldı!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak ismine değerli bir adım attı. Twitter, tarayıcı üzerinden tweetleri görüntülemek için giriş yapma zorunluluğunu kaldırdı. Bu zorunluluğun “geçici” olarak nitelendirildiği ve 30 Haziran tarihinde hayata geçirildiği belirtilmişti. Fakat, kullanıcılar tarafından ağır bir reaksiyonla karşılaşan bu kısıtlama, idare tarafından iptal edildi.

Kullanıcılar, tarayıcı üzerinden tweetleri okumak, beğenmek ve paylaşmak için her seferinde giriş yapma zorunluluğundan epeyce rahatsızdı. Twitter’ın bu kararıyla birlikte kullanıcılar, giriş yapma zaruriliği olmaksızın platformu daha kolay bir formda kullanabilecekler. Bu da kullanıcıların kullanım tecrübesini değerli ölçüde geliştirecek bir adım olarak bedellendiriliyor.

Elon Musk çark etti! Twitter için alınan karar sessiz sedasız kaldırıldı!

Özellikle tarayıcı tabanlı tweetleri takip etmek isteyen kullanıcılar, her seferinde giriş yapma zorunluluğuyla müsabakalarından ötürü rahatsızlık duyuyorlardı. Twitter’ın bu kısıtlamanın “geçici” olduğunu belirtmesi, kullanıcıları bir müddetliğine sabretmeye teşvik etmişti. Lakin, kullanıcıların ağır reaksiyonları sonucunda Twitter idaresi süratle harekete geçerek bu kararı iptal etti.

Twitter, kullanıcılarının geri bildirimlerini önemsediğini bir sefer daha göstermiş oldu. Twitter idaresi, kullanıcıların platformda daha rahat ve meselesiz bir tecrübe yaşamasını sağlamak ismine bu kararı aldığını duyurdu.

Twitter’ın tarayıcı üzerinden tweet görüntülemek için giriş yapma zorunluluğunu kaldırması, kullanıcıların platformda daha özgürce dolaşabilmesine imkan sağlayacak. Artık kullanıcılar, evvelce olduğu üzere hesaplarına giriş yapmadan okuyabilecekler. Bu da kullanıcıların Twitter’ı daha etkin bir biçimde kullanmalarını sağlayacak ve platformdaki etkileşimi artıracak diyebiliriz.