EA Sports FC 24 ne vakit çıkacak? Beklenen tarih nihayet açıklandı!

EA Sports FC 24’ün 29 Eylül’de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürüleceği açıklandı. EA’nın FIFA ile uzun müddettir devam eden paydaşlığı FIFA 23’ten sonra sona erdi ve isim değişikliğine gidildi.

Söylentiler PlayStation 5 ve Xbox Series X/S versiyonlarının 80 dolar fiyat etiketine sahip olacağını gösteriyordu, lakin bunlar yanlışsız çıkmadı. Oyun bu platformlarda hala 70 dolar. Lakin, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının da birebir fiyatı ödemesi gerekiyor. EA Sports FC 24 PC’de 70 dolar iken Switch’te 60 dolar.

100 dolarlık Ultimate Edition, Ultimate Team avantajları, 4.600 FC puanı ve yedi güne kadar erken erişim içeriyor. Bu ortada EA, Ultimate Team’e birinci defa bayanları da ekliyor, yani erkekler ve bayanlar birebir sanal alanda birbirleriyle ve birbirlerine karşı oynayacaklar.

EA, seriyi mümkün olduğunca gerçeğe yakın tutmak gayesiyle çeşitli ligler ve tertiplerle muahedeler yapıyor. EA Sports FC 24’te 19.000’den fazla gerçek oyuncu, 30’dan fazla lig ve 100’den fazla stadyum yer alacak. Şirket ayrıyeten İngiltere Premier Ligi ve UEFA ile markalarını kullanmak ve Şampiyonlar Ligi üzere karşılaşmalara erişimi sürdürmek için özel mutabakatlar yaptı.

EA geliştirilmiş bir versiyon kullandığını söylese de Frostbite motoru bu oyunda da kullanılıyor. Bu tıpkı vakitte eShop listesine nazaran Switch’te Frostbite kullanan serinin birinci oyunu.

Çapraz oynama PS5, Xbox Series X/S ve PC’nin yanı sıra PS4 ve Xbox One ortasında da mümkün olacak. Clubs, Co-Op Season, Volta Football ve Ultimate Team Co-Op modları birinci sefer çapraz oynamayı destekleyecek. Lakin FC24’ün Switch versiyonu buna dahil değil.