Diablo IV, 666 Milyon Dolardan Fazla Satışla Blizzard’ın En Süratli Satan Oyunu Oldu!

Satış rekorları kıran tanınan oyun serisi Diablo’nun çok beklenen yeni oyunu Diablo IV, 6 Haziran tarihinde resmen çıkış yaptı. Blizzard tarafından geliştirilen imal, kestirim edilebileceği üzere çıkar çıkmaz büyük ilgi topladı.

Şimdi ise oyunun çıkışından bu yana ne kadar sattığı açıklandı. Buna nazaran oyun, beş gün içinde 666 milyon dolardan fazla satmayı başardı.

Diablo IV, 666 milyon dolarlık satışla Blizzard’ın şimdiye kadarki en süratli satan oyunu oldu

Tüm platformlara gelen Diablo IV’ün bu kadar kısa müddette 666 milyon dolardan fazla satış yapması, Blizzard’ın en süratli satan oyunu olmasını sağladı. Bunun yanı sıra oyuncular, Diablo IV’te şimdiden 276 milyon saatten fazla (30 bin yıldan fazla) zaman harcadı.

Activision Blizzard bünyesinde faaliyet gösteren Blizzard Entertainment’ın başanı Mike Ybarra, kırılan rekorun arkasında “Dünya çapında kendilerini Diablo IV’e kaptıran milyonlarca oyuncuya Blizzard ismine teşekkür etmek istiyoruz” ifadelerini kullanırken oyuncuları dinlemeye devam edeceklerini ve Diablo’nun gelecek yıllarda beklentileri aşmaya devam edeceğini ekledi.

Bunun yanı sıra Diablo IV, sırf oynama değil, izlenme konusunda da önemli muvaffakiyetler elde etti. Oyun, erken erişimden itibaren, 1 Haziran 9 Haziran ortasında Twitch’te bir numaralı oyun olarak Blizzard rekoru kırmayı başardı.

Diablo IV’ün Türkiye fiyatı ve sistem ihtiyaçlarını merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz;