Carl Pei’nin Nothing Phone (2) çıkışı hem güldürdü hem heyecanlandırdı

Teknolojiyi yakından takip ediyorsanız, iPhone (1)4 ve Galaxy S23 Ultra’nın evvelki kuşaklara emsal görünümleriyle dalga geçen göğüsleri görme olasılığınız hayli yüksektir. Bu göğüslerin kimileri, bir adamın elinde tıpkı tişörtü tutarken, üzerinde tıpkı tişörtü giydiğini gösteriyor. Şu anda Nothing’ın Phone (2)’si de bu göğüslerin odak noktası durumunda. Lakin, şirketin CEO’su Carl Pei’nin, aygıtın görünümünün evvelki modelden farklı olacağına işaret eden tabirleri bu durumu değiştirebilir.

Carl Pei, Nothing Phone (2)‘nin görünümü üzerinde alaycı yorumlar yapan Twitter kullanıcılarına, “Bekleyin ve görün!” halinde cevap verdi. Bu sözü, kısa bir müddet evvel duyum hesapları tarafından yayımlanan görsellere karşıttır. Zira bu görsellerde Phone (1) ile ortasında kıymetli bir tasarım değişikliği olmayacağı görülüyor.

Carl Pei’nin Nothing Phone (2) çıkışı hem güldürdü hem heyecanlandırdı

Nothing’ın yaklaşan telefonunda hangi yeni değişikliklerin uygulanacağı şimdi belgisiz. Şirketin Phone (2) için benzeri bir tasarımı işaret etmesine karşın, sırf art tarafta yer alan glyph arayüzünün hizalanmasında birtakım değişiklikler olduğu anlaşıldı. Fakat, Phone (2)’nin Temmuz ayında resmi olarak duyurulduğunda Nothing’ın ne sunacağını görmemiz gerekecek.

Nothing, Phone (1) modeli ile verdiği kelamları yerine getirdi. Bu yüzden, Phone (2) için beklentiler epey yüksek. Sonuçta, Carl Pei liderliğindeki bu teşebbüs, birçokları tarafından “sıkıcı” olarak nitelendirilen akıllı telefon pazarını tekrar canlandırmayı hedefliyor. Phone (2), Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti tarafından desteklenen 4.700mAh batarya ünitesi ile donatılacak. Ek olarak, ekran ve kamera özelliklerinde de iyileştirmeler olabilir.