Bu katlanabilir telefon tüm dengeleri alt üst edebilir

Son olarak Vivo ve Huawei katlanabilir ekranlı modeller tarafında önemli adımlar atmıştı. Şimdi ise sıra başka isimlerde.

MWC 2023’te Tecno, Phantom V Fold 5G’yi, pazarın ilk katlanabilir cihazı olarak tanıttı. Telefon, Hindistan’da ilk gün tükenmiş durumda, bu durum yüksek talebi gösteriyor. Şimdiyse markanın, piyasadaki diğer tüm katlanabilir cihazlardan daha uygun fiyatlı bir kapaklı akıllı telefon geliştirdiği konuşuluyor.

Phantom V Yoga” adıyla sızdırılan görüntüler, telefonun Huawei P50 Pocket’a benzer bir şekilde ikincil bir ekran olarak da kullanılan yuvarlak bir kamera kamburuna sahip olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, FHD+ ana ekranının MediaTek’in Dimensity 8050 yonga seti tarafından desteklendiği belirtiliyor. Bu da demektir ki cihaz, premium segmentten ziyade orta seviye pazarı hedefleyebilir.

Bu katlanabilir telefon tüm dengeleri alt üst edebilir

Mediatek, Dimensity System on a Chip (SoC) için isimlendirme konvansiyonunu basitleştirme adımı atmıştır. Dimensity 8050, aslında Dimensity 1300 yonga setinin yeniden adlandırılmış bir versiyonudur. Bu yonga seti, 3GHz’ye kadar hızlanabilen bir Süper Çekirdek ve 2.6GHz’ye kadar hızlanabilen üç Performans Çekirdeği olmak üzere dört yüksek performanslı Cortex-A78 çekirdeği içerir. Bunun yanında dört adet de güç tasarruflu Cortex-A55 çekirdeği bulunuyor.

Ancak, bu telefon Android 13 tabanlı HIOS, 64MP çift kamera, 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı gibi özelliklere sahip olacak. Tecno’nun bu uygun fiyatlı seçeneğiyle katlanabilir teknolojiyi genel tüketici kitlesine daha erişilebilir hale getirme çabası, Android tabanlı katlanabilir kapaklı akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirebilir.