Bağımsız ve mütevazi bir oyun olan BattleBit Remastered, Steam listelerini alt üst ederek herkesi şaşırttı

BattleBit Remastered isimli bir oyun, Steam’de sessiz sedasız bir biçimde hit olmayı başardı ve herkesi şaşırttı. Oyuncuların 254 şahsa kadar büyük ölçekli savaşlara katılmasına imkan tanıyan minimalist bir FPS oyunu olan BattleBit Remastered, yalnızca dört geliştirici tarafından tasarlanmış. Buna karşın BattleBit Remastered, en düzgün Steam oyunlarına bile taş çıkartacak kadar güzel bir FPS tecrübesi sunarak uzunluğundan büyük işlere imza atıyor.

Oyunun, ülkemizde 180 TL’lik fiyatıyla ortalama bir çizgide olduğunu söyleyebiliriz. Steam’in oyunları satılan kopyalara nazaran değil gelirlere nazaran sıraladığı göz önüne alındığında, bu bağımsız oyunun Call of Duty: Warzone 2 ve Halo: Infinite üzere oyunları geride bıraktığını söylemek mümkün. En azından Valve’ın PC platformunda elde edilen gelirler göz önüne alındığında…

Mütevazı görünümlü, Roblox’a yakın grafiklerine karşın BattleBit Remastered, etkileyici büyüklükteki haritalarında yok edilebilir yerler ve çeşitli araçlarla savaş imkanı sunarak FPS cinsine yeni bir yaklaşım getiriyor. Medic de dahil olmak üzere birden fazla sınıfın yanı sıra inşa edilebilir yapılar ve hem müttefikleriniz hem de düşmanlarınızla bağlantıya imkan tanıyan oyunda sohbet mekaniği bile var.

Oyun ayrıyeten etkin bir Discord topluluğuna da sahip. BattleBit Remastered, 19’un üzerinde harita ve 45’in üzerinde silah içeriyor. Şimdi erken erişim basamağında olsa da FPS hayranları için fiyatına değebilecek değerli ölçüde içerik sunduğu rahatlıkla söylenebilir.