Artık Instagram Yorumlarını Bile Bizim Yerimize Yapay Zeka Yapacak: İşte Instagram’ın Üzerinde Çalıştığı Yeni Özellik

Birçok teknoloji devi üzere WhatsApp, Facebook ve Instagram üzere platformları bünyesinde bulunduran Meta da yapay zekâ atılımlarıyla süratle kızışan yarışta öne çıkmayı amaçlıyor. Artık ise şirketin Instagram’a yeni bir yapay zekâ özelliği getirmeyi planladığı ortaya çıktı.

Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi, platformun üzerinde çalıştığı bir özelliği paylaştı. Yeni özellik, Meta’nın Instagram’ın her yerine yapay zekâyı entegre etmek istediğini gösteriyor.

Yapay zekâ sizin yerinize yorum yapabilecek

Paluzzi’nin paylaşımına nazaran Instagram, yapay zekâ ile yorum üretmeye imkan tanıyacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Ekran manzarasında özelliğin yorum yazdığınız metin kutusunun sol tarafından kullanılabileceği görülebiliyor. Burada olağanda kullanıcıların profil fotoğrafı yer alıyor.

Artık yorumlarımızı yapay zekâya yazdırabileceğimizi gösteren bu özellik hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ne vakit çıkacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda bir bilgi yok. Ayrıyeten hangi modelden yararlanacağı da bilinmiyor. Fakat bir varsayımda bulunabiliriz.

Son vakitlerde Instagram’ın yapay zekâya ağırlaştığına dair haberler görüyorduk. Geçtiğimiz hafta, Meta’nın Instagram’a yapay zekâ takviyeli bir sohbet botu getirmek istediği ortaya çıkmıştı. ChatGPT’ye benzeri özelliklere sahip olacak bu botun, farklı kişiliklere sahip olma, sorularınızı yanıtlama üzere fonksiyonlarının olacağı belirtilmişti. Şayet tüm haberler yanlışsız çıkarsa, şirketin yorumlarda kendi sohbet botundan yararlanabileceği varsayım edilebilir. Neler olacağını ilerleyen vakitlerde göreceğiz.