Apple bile şaştı kaldı! Google Pixel Fold direkt birincilik koltuğuna oturdu!

Son periyotlarda, DxOMark yeni bir akıllı telefon modelinin ekran test sonuçlarını paylaştı. Bu sefer mercek altına aldığı model, Google’ın birinci katlanabilir akıllı telefonu olan Google Pixel Fold oldu. Marka, birinci denemesinde epeyce etkileyici bir performans sergileyerek büyük bir muvaffakiyet elde etti.

Google’ın Pixel Fold modeli, DxOMark tarafından yapılan testlerde Ultra premium ve Küresel sıralamalarda birincilik koltuğuna oturdu. Bu performansla, test edilen öbür tüm akıllı telefonları geride bıraktı. 151 puan alarak ekran testinde önder olan cihaz, renk kalitesi ve çeşitli aydınlatma şartlarındaki performansı ile övgü topladı.

Pixel Fold, HDR10 görüntü tecrübesi sunmakta da başarılıydı ve birden fazla durumda yeterli bir parlaklık düzeyi sağladı. Açık havada birkaç dakika kullanımdan sonra parlaklığın azalması dışında bir problemle karşılaşılmadı. Genel olarak, okunabilirlik, renkler ve görüntüleme tecrübesi olumlu geri dönüşler aldı. Lakin, ekran alanında büyük bir muvaffakiyet elde etmiş olmasına karşın, kamera testlerinde birinci 20’ye giremedi.

Apple bile şaştı kaldı! Google Pixel Fold direkt birincilik koltuğuna oturdu!

Kamera testlerinde yalnızca 133 puan alarak, global sıralamada 28. sıraya yerleşen Pixel Fold, fotoğrafçılık açısından tekrar de epey yetenekli bir telefon. Enteresan bir formda, Google Pixel Fold, DxOMark ekran testinde birinci sırayı almasına karşın, birçok kullanıcı aygıtın ekranıyla ilgili meseleler yaşadığını belirtti. Sahiplerinden kimileri, iç ekran problemleri nedeniyle ekranın arızalandığını yahut birtakım durumlarda büsbütün çalışmadığını bildirdi.

Bu durum, teknoloji dünyasında birçok vakit olduğu üzere, birtakım kullanıcıların eserle ilgili şahane tecrübeler yaşamasına rağmen, oburlarının önemli meselelerle karşılaştığını göstermektedir. Bu durum, markaların ve teknoloji analistlerinin eserlerin performansını kıymetlendiren standart testlerle tüketicilerin gerçek dünya tecrübelerini karşılaştırma ihtiyacını da ortaya çıkarıyor.