18 Ayar Altınla Donatılan 1 Milyon TL’lik Ultra Lüks Apple Vision Pro’yla Tanışın!

Apple, bu ayın başlarında teknoloji dünyasında ihtilal yaratma potansiyeline sahip Vision Pro’yu tanıtarak yesyeni bir eser kategorisine giriş yaptı. Birçok dikkat çeken özellikleriyle gelen karma gerçeklik gözlüğünün, 2024 yılının başından itibaren 3500 dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülmeye başlanacağı açıklandı.

Şimdi ise gözlük çıkmadan, daha lüks bir Vision Pro geliştirildi. Daha evvel telefonlar, akıllı saatler, kulaklıklar ve daha birçok eserin ultra lüks yüksek fiyatlı versiyonlarını geliştiren şirket Caviar, artık de Apple Vision Pro’ya el attı.

Yalnızca 24 adet üretilecek bu Apple Vision Pro, 18 ayar altınla kaplı

2011’den beri bu usul dizaynlarla karşımıza çıkan Caviar, Apple Vision Pr CVR’yi tanıttı. Şirket, karma gerçeklik gözlüğüne birçok dikkat çeken ayrıntı ekledi.  Örneğin Apple’ınkinin bilakis Caviar’ın versiyonunda gözlerinizi gizleyebileceğini bir kapak yer alıyor. Caviar bunun, “gizliliğini korumak isteyenler” için olduğunu söylüyor.

Apple Vision Pro CVR’nin baş bandı, lüks araba devi Rolls-Royce’un da tedarikçisi olan İngiliz deri markası Connolly Leather tarafından yapılmış. Caviar, dünyanın en güzellerinden biri olarak nitelendirdiği derinin yumuşak ve sağlam olduğunu söylerken kullanıcı için en yüksek konforu sağladığını ekliyor.

En çok dikkat çeken kısımlardan biri ise bu Apple Vision Pro’nun altınla kaplı olması. Caviar, aygıtın kasasının ve kapağının 18 ayar altınla donatıldığını belirtiyor. Bunun altının en sağlam hâli olduğunu da ekliyor.

Apple Vision Pro CVR’ın fiyatı ne kadar olacak?

Apple Vision Pro CVR, sırf 24 adet üretilecek. Caviar, 2024’ün sonbaharında cihazın gelebileceğini söylüyor. Herkesin aklındaki soruya geldiğimizde ise yaklaşık olarak 39.900 dolarlık (1 milyon 40 bin TL) bir fiyat etiketi görüyoruz.

Caviar’ın daha evvelki eserlerini merak ediyorsanız;